Książka, która pomoże zakochać Twoje dzieci w naturze!

Dzikie opowieści
Wędrówka tropem tajemnic natury

Opowieści
Pozwól, by ciekawość Cię poprowadziła

Notes
Dzikie opowieści do kolorowania

W książce znajdziesz przepiękne ilustracje autorstwa Elżbiety Żaczek. Nie zachęcamy Cię jednak do bazgrania po książce. Mamy lepszą propozycję! Wraz z książką możesz kupić notes do kolorowania. Dzięki temu Ty możesz czytać książkę, a Twoje dziecko w tym czasie kolorować ilustrację nawiązującą do wybranego rozdziału.

Opcja 1

Ty czytasz, dziecko koloruje. W domowym zaciszu. Opowieść zachęca Was do wyjścia i realizacji zadań!

Opcja 2

Idziecie na wyprawę z książką pod pachą. Siadacie wygodnie pod drzewem i czytacie Opowieść. Następnie wykonujecie proponowane zadania. A po powrocie do domu wspominacie wspólną przygodę, kolorując wybraną ilustrację.

O autorce
Aneta Chmielińska


Ktoś musi widzieć tęczę w śladach ślimaka, słyszeć szept mchu i dostrzegać niezwykłość pszczelego tańca. By dzielić się z innymi opowieściami o magii natury i inspirować ich do patrzenia głębiej. Mieć w sobie empatię nawet dla najdrobniejszych ze zwierząt i zrozumienie dla faktu, że sami jesteśmy jednym z nich.


Wywiad z autorką
Siła Opowieści i zdziczałe przedszkola 

Rozmowa autorki z wydawczynią. O sile Opowieści. O tym, jak las walczy ze stereotypami. O tym, jak się bawić będąc dorosłym. I o zdziczaniu polskich przedszkoli.

Dzikie opowieści
Wędrówka tropem tajemnic natury


Teraz nadszedł czas, byś i Ty wyruszył w podróż. Założył plecak na ramiona, zamknął za sobą drzwi i pozwolił, by ciekawość poprowadziła Cię ścieżką, która pozwoli Ci zobaczyć więcej. Niech stopy poniosą Cię w kierunku, które Twoje dzikie serce obrało już dawno temu. Wyrusz tropem tajemnic natury i odkryj to, co do tej pory było dla Ciebie niedostrzegalne.


O Dzikoprzygodach
Wypowiedzi słuchaczy podcastu i uczestników warsztatów

Od kiedy poznaliśmy Dzikoprzygody, słuchamy podcastów Anety co wieczór przed zaśnięciem. Uwielbiamy je i z łatwością stały się nieodzownym elementem rytuału zakończenia dnia ;).

Moje Gzubki z cudowną dziecięcą ciekawością pytają o każdy szczegół, a następnego dnia czekają na zachód słońca by wyjść na nasz leśny ogród, puszczając z telefonu głos sóweczki i czekając na odzew sów. Kiedy nic nie słychać, mówią „Ach, Aneta mówiła że najlepiej wiosną i jesienią”, a jest zima, pewnie dlatego nie odpowiadają...

Bardzo inspirujące i pełne ciekawostek opowieści, które polecam ciekawemu świata gronu rodziców. Co więcej są tam też rozpoczęte mruczącą nutą ćwiczenia uważności, tak potrzebnej by nawiązać osobisty kontakt z naturą i ze światem. Dziękujemy i czekamy na więcej ;).

Magda Wojtczak, dyrektor przedszkola leśnego „Leśne Gzubki” w Poznaniu

Piszę, żeby podziękować za Twój cudowny podcast. Sama jestem biologiem i edukatorem przyrodniczym, ale Twoja wiedza i sposób jej przekazywania za każdym razem wprawia mnie w zachwyt. Naprawdę cudownie się słucha tych audycji. Moje córki czekają cały tydzień na nowy odcinek, a najmłodsza, 4-letnia, dzięki temu odliczaniu nauczyła się dni tygodnia :) ( choć dla niej tydzień zaczyna się od wtorku, kiedy jest nowy podcast). Strzałem w 10 była dla nas także zmiana w sposobie zwracania się do dziewczynek. To taka drobna rzecz a działa tak pozytywnie!

Jeśli będziesz kiedykolwiek organizowała szkolenia dla edukatorów to już zapisuję się na listę obecności:)

Aha, no i z niecierpliwością czekamy na książkę! Córka zapytała mnie dziś czy napisałaś jedną książkę, odpowiedziałam, że tak, z tego co wiem jedną. Zmartwiła się wtedy, że może dla nas nie starczyć :). Na szczęście szybko jej przeszło, gdy poznała nowe dla siebie słowo „ nakład” :).

Lidka Sternik-Stempkowska

Bardzo ważna była dla mnie wyjątkowa uważność na dzieci, poszanowanie ich potrzeb i emocji oraz partnerskie podejście do dzieci. Dzieci były odkrywcami, zadawały pytania i aktywnie poznawały przyrodę. Polecam, to gwarancja wartościowo spędzonego czasu w przyrodzie :)

Marcela Rucińska, Fundacja Przystanek Twórczość

Największą wartością w Dzikoprzygodach jest dla mnie dobrowolność, relacja, szacunek i znajomość przyrody. I to, że przede wszystkim sam Tymek nie może się doczekać na zajęcia i wybiega z nich uśmiechem i z ciekawością odkrywcy.

Nina Kilińska-Chłystek, mama Tymka

W zapisaniu się na zajęcia Dzikoprzygód w 70% pomogły podcasty. Sposób ich przygotowania poziom tematów oraz realizacja. Wiedziałem z jakimi zajęciami się liczymy. Dobór godziny i dnia też miał znaczenie. Cały dzień dziecko spędza z mamą fajnie po pracy zabrać go, coś fajnego porobić i dać mamie 3h odpoczynku.

Konrad Futera, tata Józia

Najważniejsze w zajęciach Dzikoprzygód jest dla mnie kontakt z przyrodą, nauka nowych umiejętności, motywacja do wyjścia w las, możliwość "wybiegania" dzieci, a wartością "prywatną" dla mnie jest zyskany czas wolny w lesie wyłącznie dla mnie w czasie zajęć dzieci.

Beata Grabowska, mama Blanki i Kacpra

Podaruj swoim uczniom
Wyjątkowy prezent na zakończenie Roku Szkolnego 

Makiety książki: freepik.com

.